Rower MTB KROSS Level 2.0 SM
Countdown Campaign
Lorem ipsum dolor sit amet

Rower MTB KROSS Level 2.0 SM
KROSS Level 2.0 to uniwersalny rower MTB, który może stać się Twoją przepustką do świata cross country, a jednocześnie sprawdzi się w wielu innych zastosowaniach. Model ten nada się zarówno do regularnych treningów i nauki technik kolarstwa górskiego, jak i szeroko pojętej turystyki: od lokalnych wycieczek po najbliższej okolicy po wielodniowe trekkingi z sakwami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poruszać się nim także na co dzień. To ekologiczny środek transportu, który pozwoli sprawnie i wygodnie dojechać do pracy czy na uczelnię.
Hydroformowana rama
Model ten posiada ramę wytworzoną w technologii Hydro-F Tube, co sprawia, że jej elementy cechuje wysoka precyzja wykonania. Dzięki wykorzystaniu wytrzymałego stopu aluminium 6061 rower jest stosunkowo lekki, a jednocześnie wykazuje dużą odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na szkodliwe działanie deszczu czy śniegu. Dodatkowo wewnętrzne prowadzenie linek niweluje ryzyko awarii, wynikających z przypadkowego zahaczenia przewodami o skałę czy wystające konary.
Rama posiada klasyczną geometrię, która umożliwia wygodną jazdę nie wymuszając mocno pochylonej pozycji, co przekłada się na dużą uniwersalność tego modelu. Taki profil pozwala wydajnie pokonywać podjazdy i stabilnie poruszać się w zróżnicowanym terenie.
Płynna jazda po wybojach
W KROSS Level 2.0 wykorzystano amortyzowany widelec SR Suntour XCM RL o skoku 100 mm. W znaczący sposób podnosi on zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy w trudnym terenie. Wybierając nierówności pozwala płynniej pokonywać wyboiste odcinki szlaków czy leśne ścieżki z dużą ilością grubych, wystających korzeni. Wygodnym rozwiązaniem jest także umieszczona na kierownicy manetka blokady skoku, umożliwiająca całkowite usztywnienie widelca dla efektywniejszej jazdy po asfalcie czy równych utwardzonych drogach.
Opony Schwalbe
29-calowe koła wykorzystane w tym modelu sprawdzą się doskonale na leśnych i górskich szlakach. Dzięki dużemu rozmiarowi z łatwością przetaczają się po nierównościach, pozwalając gładko i bezproblemowo pokonywać niewielkie przeszkody w postaci wystających kamieni czy konarów leżących na drodze. Umożliwiają także szybkie rozwijanie prędkości, co pozwala sprawnie pokonywać duże dystansy.
W terenie nieoceniona jest także niezawodna przyczepność do podłoża, którą w KROSS Level 2.0 gwarantują opony Schwalbe Smart Sam. Posiadają one dobrze urzeźbiony bieżnik i zostały wykonane z nowoczesnej mieszanki Addix, która sprawdza się nie tylko w XC, ale także w bardziej ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego.
Napęd 2×9
Model ten posiada napęd w standardzie 2×9 z kasetą Shimano Altus HG201 o zakresie 11-36T. Cechuje się on niską awaryjnością i dużym wyborem przełożeń, dzięki czemu świetnie nadaje się w trasy o zróżnicowanym, zmiennym ukształtowaniu. Dzięki 18 dostępnym biegom można w łatwy sposób kontrolować pracę napędu, dostosowując stopień obciążenia do trudności poszczególnych fragmentów szlaku. Płynną zmianę przełożeń umożliwiają przerzutki japońskiej firmy Shimano – z grupy Altus z przodu oraz Alivio z tyłu.
Bezpieczne hamowanie
Za sprawne regulowanie prędkości i efektywne zatrzymywanie roweru na różnych nawierzchniach, niezależnie od warunków atmosferycznych odpowiadają wytrzymałe tarczowe hamulce SRAM Level.
| Specyfikacja | Informacje |
|---|---|
| Kod produktu | DD205482 |
| Marka | KROSS |
| Płeć | męskie |
| Kolor | czerwony-granatowy |
| Seria | Level |
| Waga produktu | 14,26 kg |
| Rocznik modelowy | 2023 |
| Rama | |
| Rozmiar ramy | 22″ |
| Rozmiar ramy wg producenta | XXL (22″) – koła 29″ |
| Materiał ramy | aluminium |
| Widelec | SR Suntour XCM RL |
| Skok widelca | 100 mm |
| Napęd | |
| Napęd | 2×9 |
| Przerzutka przednia | Shimano Altus FD-M2020 |
| Przerzutka tylna | Shimano Alivio RD-M3100 |
| Manetki | Shimano Altus SL-M2010 |
| Mechanizm korbowy | Shimano FC-MT101-2, 36-22T, 175 mm |
| Kaseta / wolnobieg | Shimano Altus CS-HG201, 11-36T |
| Łańcuch | Shimano Deore CN-HG53 |
| Wkład suportu | FP-B902 |
| Hamulce | |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM Level |
| Koła | |
| Rozmiar koła | 29″ |
| Koła | Kross, aluminiowe |
| Opony p/t | Schwalbe Smart Sam 29×2.25″ |
| Rodzaj osi – przód | Szybkozamykacz (QR) 9×100 mm |
| Rodzaj osi – tył | Szybkozamykacz (QR) 9×135 mm |
| Komponenty | |
| Kierownica | aluminiowa 31.8 mm, 720 mm |
| Wspornik kierownicy | aluminiowy 31.8 mm, 7°, 70 mm |
| Siodło | może różnić się w zależności od partii produkcyjnej |
| Wspornik siodła | aluminiowy 27.2 x 350 mm |
| Pedały | FP-917N |
| Dostawa | Bezpłatny |
|---|---|
| Gwarancja | 2 lata |
| Marka | Kross |
| Rozmiar ramy | L, M, S, XL |
| Stan | Dziewięć |
| Kolor | granatowy-czerwony, żółty-czarny |














Opinie
Nie ma jeszcze żadnych recenzji