Rower MTB SUPERIOR XP 939
Countdown Campaign
Lorem ipsum dolor sit amet

Rower MTB SUPERIOR XP 939
Superior XP 939 to rower oparty na najlepszej aluminiowej ramie, dostępnej w ofercie czeskiego producenta. To bardzo dobra alternatywa dla droższych carbonowych modeli. Zaletą zastosowania tańszej ramy jest możliwość użycia uznanych części przy zachowaniu rozsądnej ceny.
Sercem modelu XP 939 jest rama, wykonana ze stopu Alu X6 Ultralite. Materiał jest potrójnie cieniowany, co pozwala na zachowanie niskiej masy i wysokiej sztywności. Rama ma wyścigową geometrią. Stosunkowo krótki trójkąt tylny przekłada się na świetną zwrotność, ale gwarantuje też stabilność. W rowerze zastosowano standard Boost, dzięki któremu sztywność połączenia kół z widełkami stoi na najwyższym poziomie. Główka ramy wykonana jest w standardzie tapered.
Rower zbudowany jest na napędzie Shimano w konfiguracji 1×12. Tylna przerzutka i mechanizm korbowy mają logo Shimano XT, manetka i kaseta sygnowane są nazwą SLX. 510-procentowy zakres przełożeń sprawdzi się w każdym zastosowaniu, także w wyścigach. Z przodu zastosowano zębatkę 34T, co pozwala na osiągnięcie dużej prędkości.
Jakie jeszcze inne atuty ma XP 939?
- Amortyzator to RockShox Recon Silver. Blokowany jest za pomocą manetki, dzięki czemu nie musimy odrywać rąk od kierownicy. Widelec słynie z płynnej pracy i często jest stosowany w rowerach tej klasy. W modelu wykorzystano wersję Boost.
- Koła oparte są na piastach Shimano. Ich zaletą jest łatwość serwisu – zastosowano w nich łożyska regulowane.
- Rower wyposażono w opony Schwalbe Racing Ralph. Ogumienie to słynie z niskich oporów toczenia i dobrej przyczepności w trudniejszym terenie.
- XP 939 zatrzymuje się dzięki hydraulicznym hamulcom tarczowym Shimano. Zapewniają one odpowiednią siłę i modulację.
Superior XP 939 to rower, który sprawdzi się podczas wymagających zawodów i treningów.
| Specyfikacja | Wartość |
|---|---|
| Marka | SUPERIOR |
| Kod produktu | DD239395 |
| Płeć | damskie, męskie |
| Kolor | szary-srebrny |
| Waga produktu | 11,70 kg (rozmiar S) |
| Rocznik modelowy | 2023 |
| Rama | |
| Rozmiar ramy | 21″ |
| Rozmiar ramy wg producenta | XL (21.0″) |
| Materiał ramy | aluminium |
| Widelec | RockShox Recon Silver RL R (Tapered), SoloAir, 100 mm travel |
| Skok widelca | 100 mm |
| Napęd | |
| Napęd | 1×12 |
| Przerzutka przednia | n/d |
| Przerzutka tylna | Shimano Deore XT RD-M8100 Shadow Plus |
| Manetki | Shimano SLX SL-M7100-IR RapidFire Plus, 12s |
| Mechanizm korbowy | Shimano Deore XT FC-M8100 Hollowtech II, 34T |
| Kaseta / wolnobieg | Shimano SLX CS-M7100-12 (10–51T) |
| Łańcuch | Shimano Deore CN-M6100 |
| Wkład suportu | BB-MT500PA PressFit, shell 41×92 mm |
| Hamulce | |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce przód / tył | Shimano Deore BL-M4100 / BR-MT410, tarcze SM-RT54 180/160 mm |
| Koła | |
| Rozmiar koła | 29″ |
| Koła | Stars J25DH, 32H |
| Opony przód / tył | Schwalbe Racing Ralph Performance 29×2.25″ (Addix) |
| Oś przód | sztywna (Boost) 15×110 mm |
| Oś tył | sztywna (Boost) 12×148 mm |
| Komponenty | |
| Kierownica | ONE1 Race, Horizon Bow, 9° backsweep, 5 mm rise, 760 mm, Ø 31.8 mm |
| Wspornik kierownicy | ONE1 Race Alloy, Ø 31.8 mm, −7° |
| Siodło | Fizik Terra Aidon X5 |
| Wspornik siodła | ONE1 Race Alloy, SP 218, Ø 27.2 mm |
| Pedały | brak w zestawie |
| Dostawa | Bezpłatny |
|---|---|
| Kolor | miedziany, szary-srebrny |
| Gwarancja | 2 lata |
| Marka | Superior |
| Rozmiar ramy | L, M, S, XL |
| Stan | Dziewięć |
















Opinie
Nie ma jeszcze żadnych recenzji