Rower MTB KROSS Hexagon 5.0 29″ MS
Countdown Campaign
Lorem ipsum dolor sit amet

Rower MTB KROSS Hexagon 5.0 29″ MS
Kross Hexagon 5.0 29″ MS to model MTB 29” o wszechstronnych możliwościach. Polski producent wyposażył rower górski w osprzęt odpowiedni przede wszystkim do jazdy w tzw. lekkim terenie, czyli po leśnych ścieżkach oraz drogach szutrowych.
Kombinacja dużych kół i amortyzacji o średnim skoku (80 mm) powoduje, że rower świetnie nadaje się do szybkiego poruszania się także po mieście. Nie tylko zapewnia wygodną pozycję za kierownicą, ale też z łatwością radzi sobie z przeszkodami takimi jak krawężniki czy wystające studzienki.
Najważniejsze cechy:
- Rama ze stopu aluminium 6061 – stopu lekkiego, wytrzymałego i bardzo odpornego na korozję. Łagodna geometria została zaprojektowana z myślą o jeździe rekreacyjnej, dlatego pozycja za kierownicą nie jest mocno pochylona do przodu, a rower stabilnie zachowuje się w terenie.
- Tłumienie wstrząsów zapewnia przedni widelec SR Suntour XCE 28 o skoku 80 mm. Amortyzacja o takiej wartości sprawdza się w lekkim terenie, gdzie zdecydowane poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przód Hexagona pozostaje jednak na tyle sztywny, aby zachowywać dobrą dynamikę na utwardzonych drogach.
- Napęd z trzema tarczami z przodu oraz ośmiorzędową kasetą dostarcza szerokiego zakresu przełożeń. Tylne i przednie przerzutki z grupy Microshift Mezzo działają płynnie, sprawnie i niezawodnie. Osprzęt od mniej znanego producenta wyróżnia się dobrą jakością wykonania, która sprawdza się w niezbyt wymagającym terenie.
- Mechaniczne hamulce z przodu i z tyłu wyposażono w tarcze o średnicy 160 mm. Pracują one z dużą mocą oraz przyjazną dla użytkownika modulacją. W warunkach deszczowych reagują lepiej niż modele typu V-Brake.
- Na wytrzymałe obręcze w rozmiarze 29” założono wszechstronne opony Wanda P1255 o szerokości 2,1”. Tworzą one prawdziwie pancerny zestaw, który z łatwością znosi nawet bardzo duże obciążenia.
| Specyfikacja | Informacje |
|---|---|
| Kod produktu | DD200524 |
| Marka | KROSS |
| Płeć | męskie |
| Kolor | czerwony-szary |
| Seria | Hexagon |
| Rocznik modelowy | 2023 |
| Rama | |
| Rozmiar ramy | 19″ |
| Rozmiar ramy wg producenta | M (19″), koła 29″ |
| Materiał ramy | aluminium |
| Widelec | SR Suntour XCE 28 |
| Skok widelca | 80 mm |
| Napęd | |
| Napęd | 3×8 |
| Przerzutka przednia | Microshift Mezzo FD-M20, 3s |
| Przerzutka tylna | Microshift Mezzo RD-M36L, 8s |
| Manetki | Microshift Mezzo |
| Mechanizm korbowy | Shimano Tourney FC-TY301 |
| Kaseta / wolnobieg | Shimano CS-HG200-8 (12-32T) |
| Łańcuch | YBN S8 |
| Wkład suportu | FP-B902 (na kwadrat) |
| Hamulce | |
| Typ hamulców | tarczowe mechaniczne |
| Hamulce p/t | Power BH-M960, tarcze 160/160 mm |
| Koła | |
| Rozmiar koła | 29″ |
| Koła | obręcze Kross, aluminiowe; piasty GL-B43F-DS / GL-B43R-DS |
| Opony p/t | Wanda 29×2.10″ (P1255) |
| Rodzaj osi – przód | Szybkozamykacz (QR) 9×100 mm |
| Rodzaj osi – tył | Szybkozamykacz (QR) 9×135 mm |
| Komponenty | |
| Kierownica | aluminiowa 31.8 mm, szerokość 680 mm |
| Wspornik kierownicy | aluminiowy 31.8 mm, 7°, długość 90 mm |
| Siodło | Kross |
| Wspornik siodła | aluminiowy 27.2 x 350 mm |
| Pedały | FP-804, platformowe |
| Dostawa | Bezpłatny |
|---|---|
| Gwarancja | 2 lata |
| Marka | Kross |
| Rozmiar ramy | L, M, S, XL |
| Stan | Dziewięć |














Opinie
Nie ma jeszcze żadnych recenzji